Вдохновленные примером Польши: открыть музеи и библиотеки — поспешное решение

Кaрaнтин в Укрaїні прoдoвжeнo дo 11 трaвня. Близ цьoму, oчільник Міністeрствa oxoрoни здoрoв’я Мaксим Стeпaнoв зaзнaчив, щo відoмствo зaпрoпoнує дeякe пoм\’якшeння кaрaнтинниx зaxoдів, сeрeд якиx — відкриття с целью відвідувaння музeїв тa бібліoтeк.

Eкспeрт-музeйник Нaтaля Дзюбeнкo пoяснює, звідки рoстуть нoги у тaкoгo рішeння укрaїнськoї влaдичoму, тa чoму ми знoву йдeмo нe пo тoму шляxу.

І щe рaз прo музeї… Вoни нікoли, принaймні зa мoгo життя, нe стaвaли тaкoю вaгoмoю чaстинoю публічнoгo дискурсу. 

Нe буду зaглиблювaтися у тe, чoму пoтeнційні відвідувaчі музeю з oднoгo бoку, a музeйні прaцівники з іншoгo, тaк відрeaгувaли нa рaдісну нoвину прo відкриття музeїв. После этого всe прoстo, як прoкoмунікувaли, тaк і відрeaгувaли. 

Мeнe більшe цікaвилo (як і у ситуaції з рoзрoбкoю вaкцин), у якиx мeнтaльниx глибинax нaрoдилoся цe рішeння, і чому саме таке поєднання – музеї і бібліотеки. 

Полно виявилося аж занадто общедоступно, як у приказці «Чули дзвін, та никак не знали звідки він». Рішення оборона відкриття музеїв і бібліотек змавповано з західного (без обиняков як ніколи) сусіда. 

Читайте також — Ройтбурд звернувся давно МОЗ: Відкривати зараз музеї маловыгодный можна

Дійсно, Польща розглядає відкриття музеїв, бібліотек і художніх галерей, як Вотан з етапів пом\’якшення карантину. 

Але шелковица починається диявол, той який у деталях. 

Послаблення карантинних заходів у Польщі заплановане у три етапи і починається з 20 квітня. Музеї і бібліотеки заплановані бери другий етап, який коль почнеться не відомо, ибо залежить від епідеміологічної ситуації. І навіть получи цьому, другому етапі, мова далеко не йде про «відкриття». 

Мова йде оборона поетапне відновлення роботи інституції в умовах епідемії. І оце відновлення роботи розписано поетапно і покроково Міністерством культури Польщі, але, крім детальної інструкції, міністерство наполягає получи и распишись тому, що рішення оборона відновлення роботи приймає капитан производства установи, з огляду на можливість забезпечити виконання всіх пунктів інструкції. 

Читайте також — Гідроксихлорохін + азитроміцин: неважный (=маловажный) панацея від COVID-19, а смертельна комбінація?

Безвыгодный знаю, чи буде в нас теж така інструкція, і як если КРУ потім тлумачити ситуацію коль один музей відкрився а інший ні…та і скільки в нас музеїв зможуть возможно виконати всі умови безпечного відновлення роботи. 

Тому, нижче — мій переклад польської інструкції. 

А зі всіх вчорашніх «креативних» картинок сверху тему музеїв, мені миліша ця, з 2014 року. Сиречь її і ставлю. Ще будете проситися вплоть до музеїв…

 

Переклад інструкції Міністерства культури Польщі:

Керівні принципи во (избежание музеїв, художніх галерей та інших культурних установ (Польщі), що діють у галузі політики пам’яті та охорони спадщини у зв\’язку із запланованим відновленням роботи в контексті епідемії COVID-19.

Ці керівні принципи призначені угоду кому) підтримки адміністрацій музеїв та інших перелічених категорій культурних установ у процесі їх підготовки предварительно відновлення роботи. Відновлення доступності музеїв є поступовим і відбуватиметься у три етапи.

Етап 1: Перехід з дистанційної роботи предварительно стаціонарної

Завдання, що виконуються установами, повинні бути розподілені таким чином, щоб та їх частина, що безвыгодный вимагає фізичної присутності працівників в установі — могла бути реалізована віддалено якомога довше.

Дії, які слід виконати:

1. Надання працівникам (з особливим акцентом получи и распишись працівників, що контактують з відвідувачами) доступу по засобів індивідуального захисту (дезінфікувальні рідини, маски, рукавички);

2. Організація робочих місць з урахуванням необхідної дистанції між працівниками;

3. Організація режиму роботи з урахуванням позмінної роботи та ротацій, а також необхідного резерву персоналу (у разі збільшення епідемічного ризику);

4. Відновлення роботи окремих служб, у тому числі — служб охорони: получи и распишись наступних етапах служба охорони у співпраці з іншими працівниками музею если нести відповідальність за моніторинг та дотримання громадськістю санітарного режиму (наприклад, дотримання дистанції, використання санітарних рідин, масок); підготовка раньше цього завдання повинна бути включена накануне навчання поведінки на робочому місці (навчання з техніки безпеки);

Читайте також — Купили турпутівку, але подорож співпала з карантином? Болт як повернути гроші

5. Підготовка, включно їз забезпеченням їх обладнанням (засоби про прибирання, дезінфікувальні рідини, спецодяг), бригад (бери базі служб охорони), відповідальних из-за проведення санітарних процедур (наприклад, дезінфекція приміщень);

6. Закупівля додаткового обладнання с целью моніторингу (пр. камери спостереження);

7. Обслуговування та огляд вентиляційного та кліматичного обладнання (якщо санітарні норми дозволяють його використовувати);

8. Оснащення місць безпосереднього контакту з відвідувачами (каси, інформаційні пункти, магазини, малі та великі пункти харчування, якщо санітарні символ веры дозволяють їх відкрити) додатковим захистом (в першу чергу прозорими перегородками);

9. Корекція і оприлюднення правил відвідування;

10. Особлива увага предварительно працівників з груп, які найбільше наражаються получи и распишись епідемічні ризики.

Етап 2: Здійснення музейної діяльності без участия безпосереднього контакту з аудиторією

З огляду получи и распишись те, що етап 1 если тривати поки не если забезпечена максимальна безпека як в (видах працівників, так і для відвідувачів, у етапі 2 продовжуються наступні заходи.

Дії, які слід виконати:

1. Здійснення основної діяльності в мережі (онлайн);

2. Проведення інших форм статутної діяльності музеїв та установ, які без- потребують прямого контакту з громадськістю;

3.Надання громадськості лише доступу перед паркових і садових ділянок, ця діяльність розглядається як диагностика, що перевіряє правильність процедур та їх застосування працівниками; (діяльність передбачає ризик пов\’язаний із балансом експлуатаційних витрат: збільшені витрати в обслуговування та дохід від продажу послуг).

Етап 3: Відкриття музейних та виставкових приміщень

Перехід впредь до етапу 3 повинен враховувати праздник факт, що деякі завдання, які далеко не потребують фізичної присутності працівників в установі, і надалі будуть виконуватися дистанційно.

Перехід прежде 3 етапу вимагає одночасного виконання наступних умов:

1. Подступы відвідувачів до приміщень музею протягом певного періоду если рівнозначним діяльності в режимі онлайн;

2. Вход до експозиційних та виставкових приміщень повинен відбуватися безо шкоди колекціям (приймаючи рішення для доступність приміщень, слід враховувати, що дотримання санітарних вимог може суперечити режиму збереження колекцій — дезінфікувальні засоби, що використовуються в целях знезараження, є хімічно реактивними та мають корозійну дію);

3. По всей вероятности що відвідування повинне бути обмежене шляхом:

3.1. обмеження кількості відвідувачів,

3.2. надання індивідуальних захисних засобів исполнение) відвідувачів (наприклад, дезінфікуючих рідин),

3.3. обмеження тривалості відвідування,

3.4. зміна систем бронювання,

3.5. відтермінування групових відвідувань, а потім поступово формувати пропозицію угоду кому) різних груп відвідувачів,

3.6. реорганізація навчальної діяльності (розробка спеціальних освітніх програм в целях невеликих груп, проведення заходів держи свіжому повітрі) або тимчасове скасування навчальних заходів in situ,

3.7. зміна маршрутів відвідування,

3.8. відтермінування використання мультимедіа та інших пристроїв, що активуються дотиком (наприклад, аудіогідів, сенсорних екранів),

3.9. відтермінування можливості використання гардеробної,

3.10. відтермінування доступу у гастрономічні, комерційні та освітні простори, розташованих у будівлях музею,

3.11. відмова від організації заходів интересах великих груп людей (вернісажі, закриття, пікніки, ярмарки, огляди, наукові конференції тощо); музеї, завдяки своїй соціальній ролі, асоціації з приємним проведенням часу, почуттям безпеки своїх і близьких, безграмотный можуть допустити ситуації, если спільний простір викликає у публіки думки, оборона підвищений ризик захворюваності,

4. Поступове повернення впредь до різних форм доступності також если періодом «призвичаювання» громадськості предварительно нових умов відвідування, ненароком випробовуючи її нові уподобання та вживаючи гнучких змін у освітній пропозиції (наприклад, можливість більшого використання активних заходів держи свіжому повітрі). Звідси випливає величезна амплуа правильно підібраної зовнішньої комунікаційної стратегії.

Співпраця з відповідними територіальними санітарно-епідеміологічними органами

Підготовка перед відновлення діяльності музеїв, художніх галерей та інших установ — це насамперед відповідальність та компетенція директорів окремих установ. 

Однак, слід пам\’ятати относительно необхідність проведення консультацій та погоджень із санітарними службами. 

Міністр культури та національної спадщини попросив головного санітарного інспектора повідомити підлеглі територіальні санітарно-епідеміологічні служби, що директори музеїв, художніх галерей та інших установ культури будуть звертатися предварительно відповідних санітарно-епідеміологічних інспекцій, щоб отримати погодження запланованих заходів із відновлення доступу угоду кому) громадськості після періоду повного закриття чрез епідемію. 

Враховуючи масштаби завантаженості санітарних служб, ми рекомендуємо представляти їм держи розгляд лише конкретні проекти, адаптовані задолго. Ant. с ситуації окремих установ, що сприятиме взаємодії.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.