Вxoдить дo oфіційнoї супутньoї прoгрaми Бієнaлe
21 квітня 2022 рoку PinchukArtCentre тa Фoнд Віктoрa Пінчукa прeдстaвили вистaвку “Цe Укрaїнa: Зaxищaючи свoбoду”, якa є чaстинoю oфіційнoї супутньoї прoгрaми La Biennale di Venezia тa прoxoдить у Scuola Grande della Misericordia.
Офіційне відкриття розпочалося зі звернення президента України Володимира Зеленського:
“Пані та панове, ще, певуче, не було такого року бери Землі, щоб якийсь із народів безлюдный (=малолюдный) боровся за свободу. Але було дуже багато таких років, если більшість людей не помічала чиюсь боротьбу из-за свободу. Ось що дає надію тиранії. Нашому народу після нападу росії 24 лютого вдалося зробити в такой степени, щоб українську боротьбу за свободу помітили. Але це навіть неважный (=маловажный) половина завдання, бо ще потрібно, щоб тебе по сути дела підтримали: зброя, фінанси, політичні рішення, постійний інформаційний потік. Причому ти маєш боротися следовать підтримку навіть тоді, коли від того, чи збережеш ти свободу, залежить необязательность ще десятка народів в Європі й Азії”.
У вступній частині до самого аудиторії також звернулися бізнесмен та філантроп Віктор Пінчук, мер Венеції Луїджі Бруньяро, директор Венеційської бієнале Роберто Чікутто, виступили Святой Вакарчук та Тіна Кароль, а посланный України в Італії Ярослав Мельник зачитав боракс від першої леді України Олени Зеленської.
Виставка, що складається з двох частин, підтверджує культурну стійкість України, яка завжди, навіть у найважчі часи, виражалася в здатності неодобрительно мислити й творити.
У першій частині представлені роботи трьох художниць та художників, які продовжують жити та працювати в Україні, незважаючи сверху розв\’язану росією війну. Нові роботи Євгенії Бєлорусець (1980), Нікіти Кадана (1982) та Лесі Хоменко (1980) використовують поетику предметного свідоцтва та голоси очевидців, щоб осмислити реалії війни.
У другій частині експозиції українські художниці та художники представлені совокупно із міжнародними колегами — друзями України. Серед представлених авторок та авторів — Маринуша Абрамович (Сербія, 1946), Олафур Еліассон (Данія, 1967), JR (Франція, 1983), Демієн Герст (Велика Британія, 1965), Борисыч Михайлов (Україна, 1938) і Такаші Муракамі (Японія, 1962).
Читайте також: «Я з Україною»: Ед Ширан присвятив українцям кліп бери пісню 2Step.